UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2008-04-22

FINAł Halowego Pucharu Polski Jaszkowo 2008

Zawody w Jaszkowie zakończyły cykl zmagań w Halowego Pucharu Polski Edycji 2007/2008. Walka o końcowy sukces trwała w każdej z kategorii do ostatniego przejazdu. Spora grupa kibiców najliczniej zapełniła trybuny Centrum hipiki podczas konkursu finałowego seniorów. Wśród nich nikt z 17 startujących jeźdźców nie pokonał parkuru bez punktów karnych. Zdobywcą halowego Pucharu Polski został Andrzej Głoskowski. Drugie miejsce przypadło dla Jacka Tokarskiego a trzecie zdobył Sławomir Hartman.

Rewelacyjnie spisał się Spot pod Sławomirem Uchwatem, który złapał "formę" już w Janowie Podlaskim a potwierdził ją w konkursie Grand Prix (150cm) w Jaszkowie zdobywając trzecie miejsce. Dzięki temu wynikowi udało się awansować na piątą pozycję w końcowej klasyfikacji Halowego Pucharu Polski.

Zawody w Jaszkowie zakończyły sezon jeździecki sezon halowy 2007/2008. Kolejne zmagania w ramach Halowego Pucharu Polski rozpoczną się w październiku 2008 roku.

Uchwat Team w składzie Katarzyna Uchwat i Sławomir Uchwat startowali na młodych koniach w konkursach na terenie otwartym. W konkursach klasy „N” bardzo dobrze zaprezentowały się konie : Fly Hawai, Cyprys, Flamenco zdobywając dwa puchary za III miejsca. W rundzie młodych koni bardzo spodobał się 6-cio letni Sumak – ocena 7,7 pkt bonifikacyjnego (IV m-ce) oraz Flamenco – 7,5 pkt bonifikacyjnego. W finale tej rundy Flamenco zajął V miejsce. W Małej Rundzie debiutowała Katarzyna Uchwat na Sumaku kończąc parkur z wynikiem 4 pkt karne. Były to również pierwsze starty Sumaka, który jako koń 6-cio letni może już brać udział w konkursach o 130 cm . Sławek natomiast odnotowywał bezbłędne przejazdy na Cyprysie i Flamenco.

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki