UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-09-23

Mistrzostwa województwa w skokach.

W minioną sobotę i niedzielę w Zabajce, k. Głogowa Młp. rozegrano mistrzostwa województwa Podkarpackiego w skokach przez przeszkody. JKS Pogórze wystawił zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Zawodnicy zdobyli 3 medale - dwa złote i jeden srebrny.

W grupie juniorów młodszych najlepsza okazała się Jagoda Strzępek, dosiadająca Namiro. Pokonała wszystkie parkury bezbłędnie (4x 105cm). Dwa pierwsze z oceną stylu, dwa pozostałe na zasadzie konkursu dokładności. Jest to trzeci medal tej młodej zawodniczki. (2006 - brąz w mistrzostwach ujeżdżeniowych, 2007 - złoto w ujeżdżeniu i skokach).

dekoracjamo1

dekoracja juniorów młodszych od lewej stoją: Aleksandra Guzy, Jagoda Strzępek, Marika Dubiel

 

W silnie obsadzonej kategorii juniorów bardzo dobrze spisała się Fanga pod Aleksandrą Cebulak. Zawodniczka prowadziła przez pierwsze trzy konkursy, aby w końcowej rozgrywce ulec zawodnikowi KJ Equistro - Sewerynowi Murdzia - tym samym przywożąc do Klubu srebrny medal! Juniorzy pokonywali technicznie trudne parkury w klasach P,P, N,N.

W kategorii młodych jeźdźców JKS Pogórze reprezentowała Joanna Cebulak i wywalczyła 4 lokatę. Startowała na sześcioletnim Animo W, którego dosiada od roku. Koń w ciągu tego czasu awansował z konkursów klasy L do C! Będzie to dobra para na zaody ogólnopolskie w małej rundzie na sezon 2008.

Grupę seniorów zdominował Sławomi Uchwat (Gundi i Caprioland) - zdobył złoty medal. Seniorzy mieli do pokonania nie lada parkury. Pierwszy szybkości na wysokości 120cm, kolejny dokładności 130cm i dwunawrotowy finał 130 - 140cm. Sławomir Starował na koniach "drugiego garnituru" i straty miały potwierdzić ich formę przed sezonem halowym. Już za 2 tygodnie jedzie ze Spotem i Orinoko W do austriackiego Wienner Neustadt na zawody rangi CSI.

dekoracjamo

dekoracja seniorów od lewej na podium stoją: Arkadiusz Jaźwa, Sławomir Uchwat, Marcin Murdzia

 

OD 3 lat tytuł mistrza okręgu seniorów należy do Uchwatteam. 2006r. Słwaomir Uchwat, 2005r. Robert Uchwat.

 

W zawodach startowały jeszcze Katarzyna Darłak i Colins, Gabriel Bukowska I Sancho, Katarzyna Szaluś i Noran. Zawodniczki zdobywały doświadczenie przed kolejnymi startami w sezonie 2008!


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki