UCHWAT Team to zespół zawodowców - pasjonatów stworzony w celu przygotowania koni skokowych do zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Trening Koni Sportowych
?>
2007-08-22

ZO w Rybniku oraz Międzynarodowe w Stropkovie na Słowacji.

W dniach 10-12 lipca w Rybniku odbyły się zawody ogólnopolskie z udziałem wielu doświadczonych zawodników z całej Polski.

UchwatTeam reprezentował Sławomir Uchwat na koniach: Gundi, Orinoko W, Flamenco, Cento Sohn i Spot. W tym samym czasie na terenie naszego klubu rozgrywały się Mistrzostwa Okręgu w Ujeżdżeniu oraz zawody regionalne w skokach.

Najmłodszy Flamenco, zaledwie 5-cio letni wałach, triumfował w konkursach klasy „P” i „N”. 6-cio letni ogier Cento Sohn już pierwszego dnia odniósł zwycięstwo w konkursie klasy „N”, a przez kolejne dni zawodów koń ten bardzo dobrze spisywał się w konkursach Małej Rundy, odnotowując przejazdy z jedną zrzutką, co dobrze prorokuje na zblizających się MPMK w Łącku. Klacz Gundi z zerowym kontem punktów karnych startowała w konkursach Małej Rundy, ale prawdziwym wyzwaniem był dla niej konkurs „sześciu barier”, w którym zwyciężyła w pięknym stylu, pokonując przeszkodę o wysokości 180 cm. Przypominamy, że tydzień wcześniej w Zbrosławicach zwyciężyła w konkursie Potęgi Skoku co potwierdza jej wysoka klasę.

Spot to niedościgniony koń finału Małej Rundy, i tym razem pokazał swoją nieprzeciętne możliwości wyprzedzając swoich przeciwników o 3 sekundy w drugiej fazie. Sławek na tym koniu w ciągu całych zawodów wyjeżdżał do dekoracji czterokrotnie zdobywając kolejno II, IV, II i I miejsce.

Kasztanowaty wałach Orinoko W pierwszego dnia zawodów zwyciężył w konkursie Dużej Rundy, a następnie drugi raz zdobywał doświadczenie w konkursie Grand Prix. Wywalczył wysoką piątą lokatę. (wyniki: I nawrót – 4 pkt, II nawrót – 4 pkt).

 

 

Zawody Międzynarodowe Stropkov

 

 

Tydzień później, tj. 17-19.07, zawodnicy JKS „Pogórze” (Joanna i Aleksandra Cebulak) oraz Sławek Uchwat wybrali się na corocznie organizowane zawody w Stropkovie na Słowacji. Zawody były rozgrywane o XXVII „Złotą Podkowę”.

Siostry bardzo ładnie zaprezentowały się na słowackim hipodromie na koniach Animo W i Fanga, startując z powodzeniem w konkursach o wysokości 110 i 120 cm.

    Sławek startował na dwóch koniach w konkursach 110, 120 cm - Noranie, użyczonym przez Katarzynę Szaluś oraz na 5-cio letnim Flamenco. Drugiego dnia zawodów w konkursie 120 na 70 startujących koni, Sławomir Uchwat uzyskał dwa pierwsze miejsca. Również w pozostałych konkursach plasował się w czołówce.

    W konkursach Dużej Rundy 130-150 cm startował ogier Caprioland, który prezentował dobrą formę. Już pierwszego dnia zawodów zdobył III m-ce w pięknym stylu, ale brak szczęścia w pozostałych przejazdach powodował, że para ta kończyła parkury z bagażem 4 pkt karnych.

 

Słowa uznania należy kierować w stronę małego Spota, znanego już bardzo dobrze na polskich hipodromach, który przez całe zawody prezentował znakomitą formę by w ostatni dzień zawodów w imponującym stylu, pod Sławkiem Uchwatem, zwyciężyć w Grand Prix Stropkova. "A było już co skakać". Gospodarz toru każdy parkur ustawiał na pełnowymiarowych przeszkodach. Przeszkody konkursu Grand Prix sięgały wysokości 140 i 150 cm. Było już na co popatrzeć. Sławek na Spocie zagwarantowali licznie przybyłej publiczności wspaniałe widowisko!

 

Poniżej kilka zdjęć z Rybnika dzięki uprzejmości pana Mariusza Rutkowskiego - dziękujemy!

rybnik_cento

Cento Sohn - zwycięstwo w jednym z konkursów

rybnik_flami

Flamenco - super zapowiadający się 5 latek z powodzeniem skakał przeszkody 120cm.

 

rybnik_orik1

Orinoko W zwycięstwo w piątkowej dużej rundzie

 

 

rybnik_orik
Orinoko W V m-ce w konkursie Grand Prix
rybnik_spot1
Spot jak zwykle szybko i czysto - zwycięstwo w finale małej rundy
rybnik_spot
Spot zajmował odpowiednio dwa drugie miejsca i jedno pierwsze w małej rundzie oraz IV w dużej rundzie
rybnik_gundi
Gundi - zwycięstwo w konkursie 6 barier
rybnik_deko
Dekoracja po konkursie 6 barier

 


UCHWAT TEAM POLAND Glinik Zaborowski 181 38-100 Strzyżów koło Rzeszowa woj. podkarpackie info@uchwatteam.pl fax: 0-17 27 63 466GALA Opypy Stadnina Kunowo Tarant events Tarant events Tylko Skoki